Pomoc » tělesně postižení

Šťastný pes - Handicap,z.s.
kraje: Ústecký kraj
web: www.stastnypes-handicap.cz

Našim posláním je výchova a výcvik asistenčních psů na míru klienta. Nejdříve klienta musíme poznat a podívat se na svět jeho očima. Zajišťujeme jim ubytování na adrese spolku a během výcviku klienti dojíždí k secvičování na víkendy za svými budoucími asistenty.

Pomocné tlapky o.p.s
kraje: Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Praha, Liberecký kraj, Jihočeský kraj, Vysočina, Pardubický kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
web: www.pomocnetlapky.cz

Pomocné tlapky o.p.s. od roku 2001 cvičí a předávají ZDARMA do užívání asistenční psy a šikovné společníky tělesně znevýhodněným spoluobčanům. Ti tak získají neocenitelného pomocníka, který jim částečně nahradí osobního asistenta a pomůže vrátit část samostatnosti a nezávislosti

Kvadru o.p.s.
kraje: Karlovarský kraj, Praha, Vysočina, Pardubický kraj, Středočeský kraj
web: www.kvadru.cz

Kvadru o.p.s. se zaměřuje na kvadruplegiky, u kterých se často jedná o aktivní a perspektivní mladé lidi, kterým se nešťastnou událostí změnil od základu celý život. Na cestě k jejich seberealizaci a novému uplatnění jim jako nezisková organizace již několik let pomáháme.

Asistence, o.p.s.
kraje: Praha
web:

Prosím upravit údaje v registraci: - v názvu - Asistence, o.p.s. - v kontaktním telefonu a osobě

SDRUŽENÍ SVĚT NADĚJE
kraje: Ústecký kraj
web: sdruzeni-svet-nadeje.webnode.cz

Klientům s mentálním či kombinovaným handicapem a rodinám, které o ně pečují nabízíme pravidelné volnočasové aktivity, výlety, edukační programy pro klienty, zapůjčení odborné literatury a didaktických hraček, základní poradenství, pomoc a přátelství.

Český červený kříž, Oblastní spolek ČČK Hradec Králové
kraje: Královéhradecký kraj
web: www.cckhk.cz

Soc. služby: - osobní asistence pro děti a dospělé, - chráněné bydlení pro osoby 18 - 64 let s lehkým až středním mentálním nebo kombinovaným postižením, - připravujeme denní stacionář pro seniory zdrav. postižené, - poradenství Kurzy: - Pracovník v sociálních službách - Přátelská místa

VedleSebe.cz
kraje: Ústecký kraj, Praha, Královéhradecký kraj, Středočeský kraj
web: www.vedlesebe.cz

Dobročinný e-shop VedleSebe.cz nabízí online kvalitní výrobky z mnoha chráněných dílen. Pro zapojené neziskové organizace je celý servis a propagace zdarma. Umíme účelně distribuovat hmotné i finanční dary tam, kde jsou nejvíce potřeba. Nevíte, komu pomoci? Máme přehled, poradíme Vám.

PROSAZ
kraje: Praha
web: www.prosaz.cz

péče o tělesně postižené, zejména poskytování osobní asistence

NADĚJE o.s.
kraje: Plzeňský kraj, Ústecký kraj, Praha, Liberecký kraj, Jihočeský kraj, Vysočina, Pardubický kraj, Zlínský kraj, Jihomoravský kraj, Středočeský kraj
web: www.nadeje.cz

Misijní program Program pro děti a mládež Program pro rodiny Integrační program (Práce s lidmi bez domova, Práce ve vyloučených lokalitách) Program pro lidi s handicapem Program pro seniory Program vzdělávání

Sdružení pro komplexní péči při dětské mozkové obrně (SDMO), o. s.
kraje: Praha, Středočeský kraj
web: www.dmoinfo.cz

SDMO poskytuje služby zaměřené na zlepšování kvality života osob s DMO s cílem snížit jejich sociální vyčlenění.Hlavní myšlenkou provázející všechny naše služby je myšlenka poskytování ucelené péče osobám s DMO.V rámci ucelené rehabilitace poskytujeme zdravotní, sociální a psychologické služby.

Cesta životem bez bariér, o.s.
kraje: Středočeský kraj
web: www.cestazivotembb.cz

Zaměřujeme se zejména na sportovní aktivity (plavání), odstraňování bariér a podporu integrace ve vzdělávání.

Help klub
kraje: Moravskoslezský kraj
web: www.helpklub.cz

Nezisková organizace Help klub, sdružení rodičů a přátel dětí s postižením působí 20 let v Havířově a okolí.Od svého vzniku pomáháme rodinám nabídkou společných setkání, připravujeme akce pro aktivní využití volného času handicapovaných, pořádáme víkendové a prázdninové pobyty a pod.

Služby sociální péče TEREZA, příspěvková organizace
kraje: Liberecký kraj, Královéhradecký kraj
web: www.domovtereza.cz

Služby: pobytová, ambulantní a odlehčovací. Vytváříme domácí prostředí.Klientům s mentálním a kombinovaným postižením umožňujeme uspokojování jejich individuálních zájmů a potřeb. Cíl služby: Podporujeme u klientů samostatnost, pracovní uplatnění a integraci do místního společenství.

Rybka, poskytovatel sociálních služeb
kraje: Středočeský kraj
web: www.rybka-neratovice.cz

domov pro osoby se zdravotním postižením, cílová skupina - osoby se zdravotním postižením, těleným postižením, mentálním postižením

Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR, o. s. - Klub Klubíčko Beroun
kraje: Středočeský kraj
web: www.klubicko.org

Posláním organizace je podpora rodin pečujících o blízkého se zdravotním postižením. Poskytujeme registrované sociální služby - osobní asistence, denní a týdenní stacionář, sociálně terapeutické dílny a odlehčovací služby a další služby (terapie, rehab. cvičení, bezbariérovou dopravu a další).

Asistence o.s.
kraje: Praha
web: www.asistence.org

Poskytujeme od roku 1995 služby osobní asistence a sociální rehabilitace lidem s těžkým tělesným a kombinovaným postižením. Kromě pomoci v běžných denních činnostech nabízíme také podporu a pomoc při získávání vhodného zaměstnání, studiu na běžných školách, při samostatném bydlení a dalších oblastech běžného života.

Asociace vozíčkářů a zdravotně i mentálně postižených - AVAZ Děčín
kraje: Ústecký kraj
web: http://www.avaz.wz.cz

Půjčování vozíků, chodítek a jiných kompenzačních pomůcek, pořádání víkendových pobytů se sportem (kuželky, stolní tenis, sportovní hry), týdenní pobyty po celé ČR, setkávání lidí s postižením.

Svaz tělesně postižených v ČR, o.s, krajská organizace
kraje: Karlovarský kraj
web:

Naše organizace tvoří organizační složku Svazu TP v ČR, o.s. Je občanskou společností. Sdružuje členy s cílem hájit specifické zájmy a potřeby tělesně postižených občanů bez ohledu na rozsah jejich postižení. Je iniciativním a poradním orgánem v oblasti sociální problematiky tělesně postižených občanů. Svoji činnost vykonává prostřednictvím dobrovolných funkcionářů. Zajišťuje podle svých možností služby sociální, právní a zdravotní rehabilitace a aktivní využívání volného času.

Svaz tělesně postižených v ČR, o.s., okresní organizace
kraje: Karlovarský kraj
web:

Naše organizace tvoří organizační jednotku Svazu TP v ČR, o.s. Je občanskou společností. Sdružuje členy s cílem hájit specifické zájmy a potřeby tělesně postižených občanů bez ohledu na rozsah jejich postižení. je iniciativním a poradním orgánem v oblasti sociální problematiky tělesně postižených občanů. Svoji činnost provádí prostřednictvím dobrovolných funkcionářů. Zajišťuje podle svých možností služby sociální, právní a zdravotní rehabilitace a aktivní využívání volného času.

Helppes - Centrum výcviku psů pro postižené o.s.
kraje: Praha
web: www.helppes.cz

Helppes je profesionální nezisková organizace, která pomáhá osobám se zdravotním postižením pomocí speciálně vycvičených psů. Organizace se zabývá se výchovou, výběrem a výcvikem asistenčních / balančních, vodících, signálních a terapeutických psů a poskytuje je svým klientům, včetně zaškolení.

Sdružení zdravotně postižených občanů a jejich přátel
kraje: Moravskoslezský kraj
web: www.braillnet.cz/szpoajp

integrace těžce tělesně postižené mládeže sociální, právní a zdravotní poradenství využití volného času tělesně a vnitřně postižených rehabilitační pobyty kulturní, sportovní a zájmová činnost ucelená rehabilitace jiné, dle přání a potřeb našich členů

JITRO - sdružení rodičů a přátel postižených dětí
kraje: Olomoucký kraj
web: www.jitro-olomouc.cz

Denní stacionář pro děti a dospělé s kombinovaným postižením, mentálním postižením a s autismem.